zdrowe kości

W ciągu naszego życia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zachorowania różnorakiego rodzaju. Choroby kości również nie są rzadkością. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie organizmu człowieka.
Budujące kości stanowią „magazyn” na składniki mineralne, i pomimo, że stopniowo podlegają odnowie to bywają atakowane przez chorobę. A ta może mieć genezę różnorodnego rodzaju. Do najczęstszych należą przyczyny: genetyczne, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, powodowane zmianami w układzie hormonalnym oraz związane z przemianą materii, a także nowotworowe. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego ryzyko rozwojem osteoporozy.
najdelikatniejsze koś›ci w ciele
Stan ten może powodować zwiększoną podatność na złamania kości. Wczesne stadia rozwoju schorzenia wielokrotnie są niezauważane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – niedoceniony. Niestety, ponieważ najbardziej satysfakcjonujące rezultaty pozwala uzyskać wcześnie rozpoczęte leczenie. Kluczowe jest jednak szczególnie prowadzenie działań zapobiegawczych. Wtedy nawet w okresie starości będziemy mieli możliwość cieszyć się sprawnością. Do poszczególnych elementów profilaktyki można zaliczyć: często podejmowane ćwiczenia ruchowe oraz właściwą, bogatą w składniki mineralne oraz witaminy dietę. Korzystnym rozwiązaniem będzie też monitorowanie wagi, jako że nadwaga ma zły wpływ na układ ruchowy.

Dodaj komentarz